Powierzchnie szklane

Pielęgnacja powierzchni szklanych jest ważna, aby utrzymać ich czystość, estetykę oraz funkcjonalność. Jeśli zajmujemy się sprzątaniem zawodowo, chcemy by nasze usługi wykonywane były na jak najwyższym poziomie. Nasze działania powinny być szybkie, skuteczne i profesjonalne, tak by nie uszkodzić sprzątanych powierzchni.

Wiele osób zajmujących się tego typu działalnością zastanawia się jak dobrze zorganizować proces sprzątania powierzchni szklanych, takich jak szyby, lustra, szyby kominkowe lub szklane płyty gazowe.

Dla wszystkich, którzy dotychczas poszukiwali odpowiednich środków do sprzątania wyżej wymienionych powierzchni lub mieli zagwozdkę jak odpowiednio dobrać profesjonalne płyny do mycia szyb, luster, szklanych płyt gazowych lub szyb kominkowych bez smug, mamy dobrą wiadomość. Pomożemy wam dobrać odpowiedni środek do pielęgnacji powierzchni szklanych- zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.

Jak prawidłowo dbać o powierzchnie szklane?

1. Regularne czyszczenie: Czyść szkło regularnie, aby uniknąć gromadzenia się brudu, kurzu i tłustych plam. Stosuj miękką ściereczkę lub gąbkę do czyszczenia.

Środki czyszczące: Używaj specjalistycznych środków czyszczących do szkła, które nie pozostawiają smug i nie uszkadzają powierzchni. Unikaj stosowania agresywnych detergentów, które mogą uszkodzić szkło. Pamiętaj by używać środków przeznaczonych do danego rodzaju szkła! Dzięki temu unikniesz smug, zanieczyszczeń i nie zniszczysz czyszczonej powierzchni.

2. Metoda mycia: Najlepiej jest zacząć czyścić szkło od góry i przesuwać się w dół, używając ruchów pionowych lub poziomych. Unikaj ruchów kołowych, które mogą pozostawiać smugi.

3. Suszenie: Po umyciu szkła, przetrzyj je miękką, suchą ściereczką, ręcznikiem papierowym lub gazetą, aby usunąć resztki wody i detergentu. Dzięki temu unikniesz smug na powierzchni szklanej.

4. Ochrona przed zarysowaniami: Aby chronić powierzchnię szklaną przed zarysowaniami, unikaj używania twardych narzędzi, takich jak szpatułki, druciaki czy ostre noże. Do usuwania trudnych zabrudzeń używaj delikatnych materiałów, jak miękkie gąbki czy ściereczki.

5. Zabezpieczenie: Jeśli szkło jest narażone na uszkodzenia mechaniczne lub środowiskowe, rozważ zastosowanie specjalistycznych folii ochronnych lub powłok.

Jak prawidłowo dobrać płyny do mycia szyb i luster?

Istotnym elementem prawidłowej pielęgnacji powierzchni szklanych jest dobór odpowiednich środków czyszczących. Nieprawidłowo dobrane preparaty mogą uszkodzić

czyszczone elementy szklane lub okazać się nieskuteczne ze względu na zbyt małą zawartość substancji aktywnych.

Do mycia szyb i luster możesz zastosować płyn NANO GLASS VC 176. Jest to środek pozwalający na dokładne i profesjonalne czyszczenie zarówno szyb, jak i luster. Nasz profesjonalny płyn nie pozostawia smug

Jeśli zależy Ci płynie, który będzie nadawał się do profesjonalnego mycia szyb bez smug, powinieneś zdecydować się na płyn Crystal Nano.

Mycie okien stanie się czystą przyjemnością, jeśli postawisz na Glass Cleaner firmy ProfiMax. Świetnie sprawdzi się też do czyszczenia powierzchni szklanych i wysokopołyskowych takich jak szkła, okna lustra czy glazura.

Uniwersalne, skuteczne i profesjonalne płyny do mycia powierzchni szklanych

Jeśli należysz do ludzi, którzy uważają, że uniwersalne środki nie mogą być dobrym płynem do mycia szyb lub innych powierzchni szklanych, to chyba nie znasz Kiehl Clar Glass. Jest to płyn do wszystkich powierzchni szklanych, szybko schnie, intensywnie czyści i nie pozostawia smug. Podobnie jak Kiehl Glass Queen, którego dodatkowym atutem jest neutralny zapach, co jak wiadomo, w pomieszczeniach użytku publicznego jest sporym atutem.

MC 211 to uniwersalna pianka do mycia powierzchni, doskonale nadaje się do mycia mebli, blatów, urządzeń biurowych, glazury, ścian, szyb i powierzchni lakierowanych. Jest ot produkt, który jest nie tylko przyjemny w użytkowaniu dla osoby sprzątającej- jest antystatyczny i nie pozostawia smug. Dodatkowo charakteryzuje się przyjemnym odświeżającym zapachem zielonej herbaty.

MC 220 to profesjonalny płyn do mycia szyb bez smug. Preparat ten to również do doskonały płyn do mycia luster oraz innych powierzchni ze szkła, takich jak witryny sklepowe, lady chłodnicze itp. Po użyciu pozostawia powłokę, która ogranicza ponowne osadzanie się brudu.